اخبار

سعید روستایی

سعید روستایی متولد مرداد 68 کارگردان و فیلم نامه نویس ایرانی است که کارشناسی سینما را از دانشگاه سوره دریافت کرده است. اولین فیلم ساخته شده توسط وی، فیلم ابد و یک روز بود که مورد توجه عموم، رسانه ها و منتقدین قرار گرفت.

فیلم بلند دوم سینمایی ساخته سعید روستایی، متری شش و نیم بود که در 37امین دوره جشنواره فیلم فجر، برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نظر تماشاگران گردید. در این فیلم نیز سعید روستایی با پیمان معادی, پریناز ایزدیار و نوید محمدزاده همکاری داشت.

در اولین ساخته فیلم بلند سینمایی (فیلم سینمایی ابد و یک روز) سعید روستایی، آنچنان خوش درخشید که در باور کسی نمی گنجید این کارگردان موفق جوانی 24 ساله است.

فعالیت ها

اولین تجربه فیلم بلند سینمایی ساخته سعید روستایی به نام ابد و یک روز در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر توانست 9 سیمرغ بلورین را به این فیلم اختصاص دهد. داستان این فیلم در مورد خانواده ای با مشکلات زیاد مثل فقر، بیکاری، اعتیاد و … است و ازدواج دختر این خانواده به نام سمیه نیز از دیگر داستان های این فیلم است.

بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند بازیگران مطرحی از جمله پیمان معادی، نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار، ریما رامین فر، شبنم مقدمی، شیرین یزدان بخش، معصومه رحمانی، مهدی قربانی، محمد علیمحمدی، اسماعیل گرجی بوده اند.

دومین تجربه فیلم بلند سینمایی ساخته سعید روستایی به نام متری شیش و نیم در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر توانست سیمرغ بلورین بهترین فیلم از دید تماشاگران را به خود اختصاص دهد. داستان این فیلم نیز مانند فیلم ابد و یک روز در مورد مشکلات اجتماعی بود و با وجود بازی جذاب و موفق بازیگرانی مانند نوید محمدزاده ، پیمان معادی ، پریناز ایزدیار ، فرهاد اصلانی و… نظر مثبت بسیاری از مخاطبان را به خود جذب کرد.

همچنین سعید روستایی برای فیلم متری شیش و نیم، جایزه ویژه کارگردانی سیزدهمین شب انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران را دریافت کرد.

سعید روستایی قبل از ابد و یک روز

شاید برخی از افراد در سایت های زرد از این تعابیر استفاده کنند که سعید روستایی ره صد ساله را یک شبه پیموده و به مقایسه سعید روستایی با کارگردان هایی مانند اورسن ولز و واروژ کریم مسیحی می پردازند که با یک اثر قوی در سینما ظاهر می شوند و بعد نمی توانند اثری قوی تر از آن ارائه دهند. در رابطه با اینکه اثری قوی مانند ابد و یک روز توسط سعید روستایی ساخته شده شکی وجود ندارد (متری شیش و نیم)  و مسلما این کارگردان موفق و برجسته حرکت رو به جلویی دارد.

اما اصطلاح ره صد ساله را یک شبه پیمودن در مورد سعید روستایی صدق نمی کند زیرا این ضرب المثل مصداق کسانی است که بدون زحمت به موفقیت دست یابند. اما سعید روستایی این کارگردان مطرح زحمت کشید تا رکورددار سیمرغ برای فیلم ابد و یک روز شود. سعید روستایی قبل از اکران فیلم ابد و یک روز مورد تحسین جشنواره های مختلفی مثل نهال، سوره و .. برای فیلم های کوتاهش قرار گرفته بود. او تا کنون فیلم های کوتاه مراسم، از طرف آنها، سرباز، خیابان خیلی خلوت و شنبه را ساخته است. سعید روستایی در فیلم های کوتاه خود از بازیگران تئاتر استفاده کرده است. برای ساخت خیابان خیلی خلوت بازیگرانی مانند نوید محمدزاده، هوتن شکیبا و سعید چنگیزیان حضور داشته اند.

کلاس بازیگری سعید روستایی

سعید روستایی از سنین پایین وارد عرصه سینما شد و بعد از کسب تجربیات بسیار در این زمینه توانست در 24 سالگی اولین فیلم خود را بسازد و با همان فیلم توانست جایزه های زیادی را برای ساخته اش دریافت کند و در نهایت مورد تحسین منتقدان و مردم واقع شود.

کارگاه بازیگری سعید روستایی توسط خانه فرهنگ آوا برگزار کننده کارگاه های تخصصی بازیگری تئاتر و سینما، کارگردانی سینما، فیلم نامه نویسی وگریم انجام می شود و علاقمندان به بازیگری، کارگردانی و … می توانند با شرکت در کلاس های بازیگری سعید روستایی، مهارت ها و تجربیات لازم در این عرصه را بدست بیاورند. با توجه به کارنامه موفق آقای سعید روستایی پیشنهاد می کنیم در کلاس بازیگری این کارگردان موفق شرکت کنید.

این کارگاه بازیگری در 15 جلسه 4 ساعته برگزار می شود و به صورت آنلاین می توانید در کلاس بازیگری ثبت نام کنید و در این کارگاه شرکت کنید.

چرا در کلاس بازیگری سعید روستایی کارگاه آوا شرکت کنیم؟

این کارگاه بازیگری به صورت فوق العاده و در جهت کسب مهارت و تجربه و همچنین آشنایی با کارگردان های برجسته ای مانند اقای سعید روستایی و به صورت کارگاه های عملی برگزار می شود و هنرجو در کلاس های بازیگری کارگاه آوا می تواند در حین آشنایی با این کارگردان به نام سینما، تکنیک های بازیگری را با نظارت و هدایت سعید روستایی فرا گیرد.  اگر به کلاس بازیگری سعید روستایی علاقمند هستید همین اکنون برای ثبت نام اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *